Teadusteater sünnipäevale – see on pooleteise kuni kahe tunnine programm, mis on mõeldud lastele erinevas vanuses, kuid sobib ideaalselt ka täiskasvanutele kes tihtipeale nagu lapsed etendust hoolikalt jälgivad. Ideaalne on see näiteks laste (alates) 8-12a. sünnipäevadele kus nad julgevad ise kõiki katseid suurelt teha.

Vanuse poolest on etendus sobilik kõigile alates viiendast eluaastast ning katsetes toimuva saab alati vastavalt publiku vanusele kohandada. Ehk pisematele pisemad katsed, vanematele korralik adrenaliinikas. Tähtis on see, et saab neile hariva ja kindlasti meeldejääva programmi luua mis jääb nii noortele kui vanematele pikaks ajaks meelde 🙂

Teadusteater sünnipäevale - Teadusteater Teeme Keemiat-4
Teadusteater sünnipäevale - Teadusteater Teeme Keemiat-1

Selleks, et lapsed saaksid võimalikult palju kogemusi, kaasatakse sünnipäevalaps ja julgemaid vabatahtlikke kõikidesse katsetesse, mille nad saavad oma kätega ära teha. Mina aga juhendan neid ja jälgin, et kõik oleks ohutu – nii jääb emotsioon palju kauemaks püsima ning lapsed saavad tõelise kogemuselamuse mida neile ükski kool ilmselt ei paku.

Etenduse kava koostades sai valitud ohtlikumaid katseid mida nad ilmselt kuskil mujal ise järgi proovida ei saa, kuid saavad kergesti aru milles oht seisneb. Nii saavad nad tulevikus ohtlikumaid olukordi ette näha ja neid vältida.

Kutsudes teadusteater sünnipäevale, kestab see reeglina umbes kaks tundi, saab sünnipäevalapse ja tema sõpradega üheskoos 25+ ägedat katset läbi viia. Jah mõnele tundub kohe, et kaks tundi on pikk aeg, kuid võib kindel olla, et selle aja jooksul ei hakka kellelgi hetkekski igav (telefone kasutatakse vaid filmimiseks ja TikTokide tegemiseks). Sünnipäeva etenduse käigus saame teha rohkelt pauku, tekitada plahvatavat udu, lennutada rakette, panna kellegi külalistest põlema, valmistada iseseisvalt jäätist ja kõike muud. Uskuge – tegevust jätkub küllalt!

Üks asjaolu, millele vanemad tihtipeale lapse sünnipäeva planeerides oma tähelepanu ei pööra ja millega teadusteater saab neile väga palju abiks olla – meelelahutusprogrammi koostamine. Kõik teavad, et kui lapsed sattuvad kokku hakkavad nad igal pool ringi tormama, seega on väga oluline suunata nende energiat millessegi kindlasse.

Olen märganud, et üks levinumaid atraktsioone Eestis on täispuhutav batuut, kuid paraku on see alati etenduse ajaks üksikuks jäänud mis tähendab, et sisuliselt kui sünnipäeva kestvus ongi paar tundi, ei ole suurt mõtet kahte korraga tellida – pigem valida üks ja lisada sellele miskit mis oleks loogiliselt sobiv ega tekitaks huvide konflikti.

Teadusteater sünnipäevale - Teadusteater Teeme Keemiat-3
Teadusteater sünnipäevale - Teadusteater Teeme Keemiat-2

Kui me räägime sünnipäeva planeerimisest, soovitaks etenduse tellimist eelnevalt kokku leppida ja endale sobilikuma kuupäeva broneerida. Ideaalis võiks seda teha vähemal 1-2 kuud enne tähtpäeva, sest siis on suurem tõenäosus, et kuupäev on vaba ja saab selle kalendrisse kanda.

Mis puudutab aga suve – tuleb sellele varakult mõelda, kuna vastasel juhul ei pruugi juba kevade lõpuks ühtegi kuupäeva vaba olla. Kõik mida selleks teha tuleb – saata päring või siis helistada ette ja küsida üle. Kõikidele tekkivatele küsimustele saame kindlasti üheskoos vastused leida ja parima sünnipäeva kingituse korraldada

Kutsu teadusteater sünnipäevale, toimugu see toas või väljas!

Küsimus mida kõige tihedamini kuulda saab. Päris ausalt ei ole suurt vahet kas see toimub siseruumis või väljas. Peaasi, et see oleks sünnipäeva korraldajale sobilikus kohas ja lapsed saaksid end laua ees ilusti ära mahutada. Kui keegi üksteise süles istuma ei pea siis on juba kõik väga super.

Sama kehtib ka erinevate mängutubade kohta – kui kohapeal on võimalik organiseerida lauda ja kraanivett, saab sünnipäeva etendust väga hästi läbi viia. Välitingimustes on loomulikult seda kõige parem teha, kuna ruumi liikumiseks on rohkem ning osasid katseid saab teha nii, et ka naabrid hakkavad sünnipäeva suhtes huvi tundma

Teadusteater sünnipäevale - Teadusteater Teeme Keemiat-5

Samuti võid vaadata lühikest sünnipäeva tutvustavat videot!

Teadus Inspireerib Lapsi

Kui teid on juba külastanud erinevad meelelahutajad ja ei tea, kuidas näiteks sünnipäeval külalisi üllatada, siis teadusteatri Teeme Keemiat populaarne keemik on just SEE KEDA OTSITE.

Võta ühendust