Teeme Keemiat Pringles'i ring

Ideaalne ring Pringles’i kõrpudest? – kuidas see üldse võimalik on?

Vaja läheb:

  • Alus, mille peale “skulptuuri” luua;

  • Üks või kaks pakki Pringles’i krõpse;
  • Korralik ports kannatust

MÄRKUS: Soovituslik oleks kasutada vaid terveid krõpse – nii saab ehitada krõpsuringi võimalikult tugevana.

ETTEVAATUST: Ringi ehitamise ajal võib tulle suur isu krõpse ükshaaval sööma hakata. Hoia end kontrolli all ja proovi füüsika katse ilusti lõpuni viia.

Natuke Pringles’i ringist

+Kas Sina suudad ehitada ideaalse ringi, kasutades ainult Pringles’i krõpse? Krõpsudest ringi ehitamine on üks paras väljakutse noortele teadusteatri huvilistele, mille käigus tuleb luua “skulptuur”, kasutades ainult Pringles’i krõpse. Liimi või teibi kasutamisest ei saa juttugi olla.

Väljakutse nõuab omajagu kannatlikkust, samuti hoolikat ja täpset kätt krõpsude üksteise peale ladumisel. Ehkki väljakutse kõige raskem osa on kõiki krõpse enne ringi lõpetamist mitte ära süüa – usume, et sellega saab igaüks hakkama – või mis sa arvad?

Nüüd on käes sinu kord. Unustagem kõik, mida su ema kunagi öelnud on, et toiduga ei mängita. Teaduse nimel võib korra ema reeglist mööda vaadata. Let’s do it!

Kuidas Pringles’i krõpsudest ringi ehitamine üldse võimalik on?

Kui ringi küljed muutuvad kõrgemaks, surub gravitatsioon krõpsud allapoole, põhjustades nende libisemist. Selleks, et krõpsud ei libiseks, peab krõpsude külgedel olema piisavalt hõõrdejõudu, et gravitatsioon ei saaks seda allapoole suruda. Seepärast tuleb neid võimalikult tihedalt üksteise peale laduda.

Kuidas ehitada ideaalne Pringles’i ring:

+Isegi meie teadusteatri keemikutel läks keeruliseks, kuid usun, et saad neid viite ammu järgides sellega ilusti hakkama. Valmis?

1. Esimene samm on üsna ilmne. Peate ostma Pringles’i paki. Või isegi kaks – kui kõht on väga tühi või soovid “kahte ringi ehitada”. Ma pole kindel kas üks maitseaine töötab teistest paremini, kuid soovituslik oleks proovida neid kõiki. Jällegi kõike seda vaid teaduse nimel.

2. Söö paar krõpsu ja veendu, et nad on söödavad. See samm pole tegelikult vajalik, kuid ma tean kui raske on seda mitte teha, nii et ikkagi lisasin selle.

3. Alusta krõpsude üksteise peale ladumist, kasutades ringi loomiseks krõpsude loomulikku kõverjoont. Saladuse võti peitub siiski vastupidavas aluses (vundamendis) seega näe sellega alguses natuke rohkem vaeva.

4. Kui ring on edukalt valmis, pead selle kiiresti kaamera abil jäädvustama, et saaksid seda Instagramis sõpradega jagada. Kindlasti võid kasutada ka meie hashtag’i #teemekeemiat, et tagada selle ülesande eluspüsimist. Tee selle taustal kiire selfie ja näita teistele kes on tõeline arhitekt.

5. Söö kõik krõpsud ära. Ma ei usu, et ma pean tuletama meelde, et see on kõige olulisem samm üldse. Selle sammu tegemata jätmisel, veetsid sa lihtsalt tunnikese oma elust toiduga mängides ja seda raisates.

Kui sa ei tea kuidas krõpse purgist välja saada siis all on selle jaoks kiire õpetus. Kasuta ja jaga sõpradega.

Samuti võid vaadata kõigest sellest ka meie videot 😉

Jaga keemilist postitust oma sõpradega!